Know IT AB, som er et svensk børsnotert IT konsulentselskap med over 1350 ansatte i Sverige, Norge, Finland og Estland hadde i fjor en totalomsetning på 1385 millioner SEK, som er en økning fra 1308 millioner SEK samme periode i 2008. Driftsresultatet var på 154,2 SEK som var en liten økning fra 151,5 millioner SEK året før. I det norske markedet hadde Know IT en totalomsetning på 159,2 millioner SEK og et driftsresultat på 20,8 millioner SEK. Totalt hadde Know IT konsernet en driftsmargin på 11,2 prosent, mens den norske virksomheten hadde en driftsmargin på 15,2 prosent.
”I det norske markedet har etterspørselen etter våre tjenester vært god gjennom hele fjoråret. Know IT`s norske virksomhet opplever fortsatt god ordreinngang innenfor alle våre store forretningsområder. Vi har inngått noen strategisk viktige rammeavtaler i løpet av fjoråret og utsiktene for 2010 er også positive”, sier adm.dir. Erik Amundrud i Know IT Objectnet AS. Selskapet forventer å vokse ytterligere i Norge og internasjonalt både gjennom oppkjøp og organisk vekst.
Know IT AB`s virksomhet i Norge består av Know IT Objectnet med kontorer i Oslo, Arendal, Kristiansand og Sandnes samt Know IT Information Management med kontorer i Oslo. Totalt har selskapet 114 ansatte i Norge.
For ytterligere informasjon vennligst kontakt:
Adm.dir. Erik Amundrud i Know IT Objectnet på telefon 90 95 62 00